انواع استرچ

استرچ فیلم

فیلم پلیمری بسیار ارتجاعی که دور کالاها پیچانده و بازیابی الاسیته باعث می شود که کالاها بر روی پالت کنار یکدیگر ثابت بمانند. امروزه در دنیا این محصول ازجایگاه ویژه ای درصنایع بسته بندی برخوردار بوده و قابلیت بسته بندی محصولات مختلفی به اشکال پالتی ، حلقه ای و شمشی را دارد.

پالت : این نوع بسته بندی در ارتباط با هرچیزی است که قابلیت قرارگرفتن روی پالت را داشته باشد

حلقه ای : تمام کالاهایی که به صورت حلقه ای ، رولی و یا قرقره ای تولید وبسته بندی می شود نظیر انواع شیلنگ ، تسمه ها لوله های آبیاری قطره ای ،کابل و رولهای فلزی یا کاغذی.

شمش : به اقلامی که به صورت شمش تولید و بسته بندی می شود نظیرپروفیل پنجره های یو پی وی سی ، شمشهای آلومنیومی،داکتهای پلاستیکی و غیره…

در تولید اندازه این محصول، مصرف کننده میتواند نسبت به شرایط محصول خود ، انتخاب صحیح انجام داده و نوآفرین در تولید اندازه های متفاوت محدودیتی ندارد.

از استرچ فیلم معمولا برای بسته بندی محصولات روی پالت و ایمن نگاه داشتن آن استفاده می شود که این موضوع اغلب به کاهش خسارت به محصولات، کاهش دستکاری بار، و کاهش صدمه وارده به کارگر کمک می کند. استرچ فیلم دارای تنوع در عرض، ضخامت و نوع می باشند.

چه زمانی می توانیم از استرچ فیلم استفاده کنیم؟

معمولا از استرچ فیلم برای نگه داشتن جعبه ها و محصولات در کنار هم روی پالت برای حمل و نقل و همچنین انبارداری داخلی استفاده می شود. این محصول ممکن است در انواع مختلف فیلم های تخصصی وجود داشته باشد که عبارتند از استرچ فیلم فرابنفش، روکش پالت منفذدار، استرچ فیلم ضد استاتیک، استرچ فیلم رنگی و غیره

استرچ سیلاژ

فیلم های سیلاژ در بخش کشاورزی برای بسته بندی محصولات استفاده می شود. در مقایسه با سایر روش های ذخیره سازی مانند سیلیس گیره، استرچ سیلاژ با کیفیت عالی در حفظ کیفیت علوفه معروف شده است. کیفیت خوب علوفه برای سلامت حیوانات مسِله ای اساسی است. علاوه بر این، انعطاف پذیری محصول نهایی در انبار به ذخیره سازی بهتر کمک شایانی میکند. استفاده از یک فیلم سیلاژ با کیفیت بالا جزء ضروری برای تولید بسته های پالتی جهت انبار محصول با کیفیت بالا می باشد.

استرچ سیلاژ شرکت نوآفرین صنعت یزد با روش های استاندارد تولید می شوند.  در ضمن با توجه به کنترل کیفیت محصول به طور منظم می توان با اطمینان بالا در ماشین آلات بسته بندی خود آن را بکار بگیرید.

مزیتهای کاربردی استرچ سیلاژ:

  • طول مکفی رولها
  • ساخته شده از پلی اتیلن (PE) بدون مواد اضافی مضر جهت بسته بندی مواد خوراکی
  • بالا رفتن بهره وری
  • فعالیت کم صدای دستگاهها به اتوماتیک شدن
  • کیفیت محصول به دلیل ایزوله شدن ثابت میماند!
  • حفاظت از محیط زیست
  • با پوشش ضد آب مقاوم در هسته های مقوایی ویژه بسته بندی شده است
  • تضمین شده بدون PIB – بدون رسوب چسب بر روی غلطک
  • 100٪ قابل بازیافت

استرچ هود

هود استرچ محصولی است به شکل رولی که انتهای آن دوخته و به دور پالت کشیده می شود تا از محتویات آن محافظت نماید. چگونگی استفاده از این محصول بدینگونه است که فیلم به اندازه مناسب برش داده شده و در انتهای فوقانی دوخت و روی 4 انگشت جمع می شود. این انگشتان فیلم را ابتدا در جهت افقی می کشانند تا ابعاد فیلم مقداری بیش از ابعاد بار شود، سپس فیلم را در جهت عمودی بر روی پالت می کشاند و در انتهای پالت، انگشتان از فیلم رها می شوند که معمولا فیلم به انتهای پالت پیچانده می شود .

چه صنایعی از سیستم هود استرچ استفاده می کنند؟

هود استرچ ها یکی از سریعترین سیستم های انسجام و بسته بندی بشمار می رود. ثبات بار و انعطاف پذیری برای کنترل الاسیته و نیروی نگاه دارنده باعث شده است که هود استرچ بیشترین کاربرد را برای بسته بندی پالت

از بطری های خالی PET گرفته (الاسیته بالا و نیروی نگاه دارنده پایین ) تا کیسه های سیمان (الاسیته پایین، نیروی نگاه دارنده بالا ) را دارا باشد.

هود استرچ جهت حمل مصالح و بسته های حمل و نقل سنگین مثل آجر، سنگ ، ریگ ، سیمان کیسه ای و رزین بسته بندی شده و همچنین لوازم خانگی به صورت گسترده استفاده می شود.

دلیل اولویت استفاده از هود استرچ نسبت به روش های دیگر بسته بندی چیست؟

هود استرچ فهرستی جامع از منافع بسته بندی پالت را دربردارد که عبارتند از:

* مدیریت لجستیک: فرایند بسته بندی پربازده است ( 100 بار در هر ساعت برای هر دستگاه در مقابل 60 بار در ساعت برای استرچ فیلم).

* قابلیت محافظت از نفوذشرایط محیط: محافظت 5 جانبه اطمینان می دهد که محصولات خشک مانده و در برابر اشعه فرابنفش محافظت می نماید.

* انسجام بسته بندی: ثبات بار و مقاومت. به این معنا است که محصولات بابیشترین ضریب اطمینان، سالم برروی پالت به مقصد نهایی انتقال می یابند.

* قالبیت نمایش محصول : شفافیت فیلم و این واقعیت که هود استرچ که به صورت تک لا پالت را پوشش می دهد( در برابر لایه های اورلپ استرچ فیلم )، به لجستیک در شناسایی محصولات ایراددار یا خسارت دیده کمک می کند و همچنین امکان نمایش کامل برند محصول در طول مسیر حمل و نقل را نیزفراهم می سازد

به بالای صفحه بردن